Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Rabac

Autor: Sanja Škopac, 16. 11. 2016.

U ponedjeljak, 07.11.2016. u PŠ Rabac održana je priredba povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Svakog dana kupujemo kruh i razne pekarske proizvode. Uživamo u njihovim mirisima i okusima ne razmišljajući koliko je vremena i truda uloženo u njih. Put od zrna  pšenice do kruha nije nimalo brz i jednostavan. Ljudi ulažu puno ljubavi, truda i vremena u obrađivanje zemlje, sijanje, žetvu i preradu pšenice. Posebnu zahvalnost trebamo osjećati i prema prirodi koja nas okružuje jer ona nam daruje bogatstvo plodova tijekom cijele godine.

U mjesecu listopadu učenici su prikupljali plodove jeseni, čitali i pjevali prigodne pjesme, priče i igrokaze, te ih likovno prikazivali. Sve što smo radili prikazali smo na priredbi pred roditeljima i drugim gostima.

Na kraju programa je velečasni Stipan Mišura blagoslovio kruh. Nakon toga družili smo se u lijepom i ugodnom ozračju, kušajući kolače koje su donijeli naši vrijedni roditelji.

Učiteljice:

Marta Verbanac

Dilana Dagostin Mohorović

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica