U 1. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih 6 godina života. Iznimno, upisati se može i dijete koje nema navršenih 6 godina života, kao i odgoditi upis djeteta za jednu školsku godinu. Detaljnije u pravilniku

Obično se u prosincu ili siječnju na webu i oglasnoj ploči škole objavi obavijest o predupisu djece u 1. razred. Predupis se obavlja u tajništvu škole prikupljanjem podataka: ime i prezime djeteta, spol, mjesto i datum rođenja, OIB djeteta, adresa stanovanja, ime i prezime roditelja, OIB roditelja, stručna sprema roditelja, telefonski i e-mail kontakt roditelja, ime dječjeg vrtića koje dijete pohađa. Po učinjenom predupisu, roditelj primi poziv o terminu pregleda djeteta od strane psihologa, pedagoga i školske liječnice, a nakon pregleda poziv s obavijesti o uvjetima i vremenu upisa. Upis se obavlja u tajništvu škole ispunjavanjem različitih obrazaca.

POZIV NA PREDUPIS DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠK. GOD. 2024./25.

Na temelju članka 17. i 19. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (“Narodne novine”, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14.,7/17., 68/18., 98/19., 64/20 i 151/22)

pozivaju se roditelji/skrbnici djece, kojima je prebivalište na području Grada Labina, Općina Barban, Raša, Kršan, Marčana, Pićan, Sveta Nedjelja i Svetvinčenat, da  predupišu djecu koja do 1. travnja 2024. godine imaju navršenih šest godina života, kao i djecu kojoj je za školsku godinu 2023./2024. odgođen upis ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici, radi evidentiranja polaznika prvog razreda osnovne škole u školskoj godini 2024/2025.

Vrijeme predupisa:  24., 25. i 26. siječanj 2024. godine od 8 do 12 sati

Predupis se vrši u prostorijama osnovne škole prema upisnom području.

Za upis u osnovnu školu van upisnog područja, zahtjev se podnosi osnovnoj školi u koju se dijete želi upisati.

Za dijete koje će do 31. prosinca 2024. godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik, roditelj odnosno skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2024. godine, podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za obrazovanje, sport i tehničku kulturu, Izdvojeno mjesto rada Labin, Labin, Titov trg 11, radi uvrštavanja djeteta u popis školskih obveznika.

Predupis su obvezni izvršiti roditelji ili skrbnik djeteta kojemu je za školsku godinu 2023./2024. donijeto rješenje o odgodi upisa.

Po izvršenom predupisu roditelju odnosno skrbniku dostaviti će se  poziv za pregled djeteta kod nadležnog školskog liječnika

OBAVIJEST O ELEKTRONIČKIM UPISIMA U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ od 22. veljače moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Napominjemo, prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebno je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 21967