Parlaonica Gradskog vijeća mladih "100 razloga ZA i 100 razloga PROTIV"

Autor: Silva Tenčić, 7. 12. 2018.

U velikoj gradskoj vijećnici 5. 12. 2018. u večernjim satima održana je parlaonica Gradskog vijeća mladih, a u  njoj su sudjelovali  i članovi proširenog vijeća. Vodila se debata na temu „100 razloga ZA i 100 razloga PROTIV digitalne tehnologije (upotrebe mobitela, računala, tableta…)“ Debatu je vodila iskusna voditeljica Radio Labina Silvana Fable i trajala je 45 minuta. Članovi GVM su izvlačili papiriće na kojima je pisalo ZA ili PROTIV te su se zavisno od toga priključili afirmacijskoj ili negacijskoj ekipi bez obzira na osobne stavove. Argumenti ZA i PROTIV digitalne tehnologije nizali su se do zadnje minute. Porota sastavljena od tri odrasle osobe nakon kratkog dogovora zaključila je da je svojim argumentima ovoga puta pobijedila negacijska ekipa, ali i da su svi sudionici bili dobro pripremljeni. Zaključak debate bio je da je upotreba  digitalne tehnologije dobra sve dokle je koristimo kontrolirano i s oprezom upravo kao što kazuje stara poslovica, a netko se na parlaonici dobro  sjetio  'Što je previše, ni s kruhom nije dobro'.

Učenik  Dino Peruško, 7.b

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 21976