Upisi u srednju školu u 2018./19.

Autor: Luela Radićanin, 20. 6. 2018.

26.6.2018. Početak prijave obrazovnih programa na stranici upisi.hr

Za one učenike koji upisuju programe koji zahtijevaju dodatne provjere potrebno je pratiti stranice željenih srednjih škola.

10.7.2018. završetak prijava obrazovnih programa

2.7.2018. od 7 sati svi učenici se javljaju kod liječnice školske medicine dr. Lorete Načinović Magaš. Oni učenici koji trebaju podignuti potvrdu školske liječnice učiniti će to odmah a oni učenici kojima je potrebna potvrda liječnika medicine rada dr. Rimca, podignuti će svoj karton kod školske liječnice i  javiti se na medicinu rada te dogovoriti termin pregleda.Za školu Matije Vlačića Labin rezervirani su 3. i 4.srpnja 2018. od 10:30 i 12 sati. Koju je potvrdu potrebno podignuti biti će vidljivo kod prijave programa. Cijena pregleda je 200 kn. Za deficitarna zanimanja pregled se ne naplaćuje (popis deficitarnih zanimanja ima liječnik).

11.7.2018. od 9 do 12 sati roditelj i dijete dolaze u školu kod razrednice potpisati prijavnicu.

13.7.2018. Objava konačnih ljestvica poretka

od 13.-19.7.2018. dostaviti dokumentaciju  u srednju školu (pisati će u Natječaju kojeg objavljuje svaka srednja škola zasebno):

• upisnica - ispisuje dijete kod kuće i potpisuje zajedno s roditeljem
  • liječnička  potvrda – kada dijete prijavi program pisati će koju je potvrdu potrebno pribaviti i kod koga. To može biti potvrda liječnice školske medicine Lorete Načinović Magaš, potvrda liječnika medicine rada dr. Rimca ili potvrda obiteljskoga liječnika
  • ostali dokumenti kojima se potvrđuju dodatna prava (gore navedena prava)

Srednja škola Mate Blažine Labin dostavila nam je njihov termin za dostavu dokumentacijesubota, 14.7.2018. kako slijedi:

Program/zanimanje

opća gimnazija

elektromehaničar, instalater-monter

ekonomija

konobar, kuhar, prodavač

elektrotehničar

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor