Mala enigmatska radionica u Produženom boravku

Autor: Sanja Škopac, 23. 5. 2018.

U srijedu, 23. svibnja 2018. godine 2.grupi Produženog boravka u goste je došao jedan izuzetan gospodin, Valter Kvalić.

Za one koji ne znaju, barba Valter je bivši kapetan duge plovidbe, nekadašnji načelnik Općine Kršan, kvizaš, strastveni enigmatičar, glavni urednik nekadašnjeg enigmatskog časopisa „Novi izazov“, izdavač enigmatskog časopisa „Logo“, prvak Hrvatske u sastavljanju i rješavanju zagonetki...Jednom riječju...SUPERČOVJEK!!!

Razlog njegovog posjeta bila je mala enigmatska radionica koju je za nas spremio i održao u Produženom boravku.

Nakon detaljnih uputa, učenici su pristupili rješavanju zanimljivih zadataka – pronađi razlike, skriveni predmet, isti likovi, obojite polja, labirint, spojite točke. Za rješavanje zadataka imali su 45 minuta.

O, daaaaa...mozgali smo, razmišljali, znojili se, teško uzdisali, grickali olovke, sveeeee...samo da što bolje riješimo postavljene zadatke...smileysmileysmiley

Nakon isteka vremena, barba Valter nam je ispravio zadatke, bodovao ih i proglasio pobjednike, upssss...pobjednice...smileysmileysmiley...Jer djevojćice su ovoga puta bile uspješnije od dječaka i zazuzele prva tri mjesta te osvojile zaslužene nagrade – prave pravcate pehare.

Poredak je bio sljedeći:

1.mjesto – Karla Šestak

2.mjesto – Maria Lucia Fonović

3.mjesto – Ria Gobo

Bravo za pobjednice!!! Čestitke svima ostalima što su tako vrijedno i marljivo sudjelovali u enigmatskoj radionici. Ipak, važno je sudjelovati i boriti se do kraja.

Svi smo na kraju dobili utješnu nagradu – primjerak enigmatskog časopisa „Logo“ i jedan predivan dan u Produženom boravku. smileysmileysmiley

Nadamo se da će se takav dan uskoro ponoviti.

A na kraju ide zahvala...

Dragi barba Valter, VELIKO Vam VELIKOOOO hvala što ste nas kroz mala vrata uveo u veliki svijet enigmatike.

učenici 2.grupe Produženog boravka  i

učiteljica Marijana