Lektira na drugačiji način

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 5. 12. 2017.

Učenici 6. b razreda zajedno s njihovom učiteljicom poigrali su se lektirom „ Konrad ili dijete iz limenke“ koju je napisala Christine Nöstlinger. Nakon što su lektiru metodički obradili, učenici su na maštovit i kreativan način izradili svog Konrada, onako kako ga oni sami zamišljaju i svojim radovima ukrasili učionicu.

Na kraju svakog mjeseca lektiru pokušavamo obraditi na način što zanimljiviji učenicima kako bi ih potaknuli na samostalno čitanje. Jer, svjesni smo toga da je u današnje vrijeme informatizacija uzela maha i da djeca sve više vremena provode za računalom, a manje čitaju.

Klaudia Blašković