Obilježen Dan škole uz radionice, goste, pjesmu, ples, igre i sport

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 12. 4. 2017.

Na Dan škole prva dva sata bila su zamišljena tako da razrednik sam ili uz pomoć gosta održi zanimljivu radionicu koju se po želji u drugom dijelu moglo prezentirati u holu.

U prvim razredima tema radionice bila je „Bajka“. Učenici su uz pomoć učiteljica pripremali igrokaz „Carevo novo ruho“.

Drugi razredi s učiteljicama su uz slikaricu Teu Bičić izrađivali kućice za ptice.

Treći razredi su uz pomoć gosta Bruna Knapića učili plesati balun.

Četvrti razredi su uz pomoć svojih učiteljica izrađivali uskršnja jaja od kaširanog papira.

Peti su razredi s razrednicima plesali zumbu uz vodstvo Tine Gaspari.

U šestom a razredu gost Franko Kalac pokazao je umijeće sviranja na harmonici -triestinki.

U šestom b razredu je učenik Goran Šime Stipanov uz pomoć oca informatičara Marka Stipanova prezentirao upravljanje robotom.

Sedmi a razred je pripremio igrokaz "Kad smo mi bili mlodi" po domoće, a učenici sedmog b su u razredu debatirali na temu "Uniforme u školi: da ili ne".

U osmim razredima pozvani su roditelji učenika. Za ženski dio pobrinula se gošća frizerka Roberta Brenčić koja je svim učenicama oblikovala frizuru i Elvis Diminić koji je govorio kako obnoviti stari namještaj. Za dečke je pun pogodak bio klub Predator GYM čija su tri člana podučavala dečke kickboxingu. Dečki su se dobro oznojili i za nagradu dobili mjesec dana besplatnog članstva u spomenutoj teretani.

U drugom dijelu obilježavanja Dana škole učenici su sa svojim učiteljima i razrednicima mogli  birati hoće li prezentirati rezultate radionica. Pored zbora nastupila je učenica Lucija Miletić koja je otpjevala pjesmu "Život nije siv" Mije Divšić, a zatim su slijedile brojne prezentacije. Za kraj prezentacija učenici četvrih razreda su pripremili točku suvremenog plesa na pjesmu Enriqua Iglesiasa.

Nakon pauze započeo je sportski dio. Učenici četvrtih razreda su u holu odigrali "Čovječe, ne ljuti se", a figure su bili učenici sami.

Na igralištu su učenici igrali nogomet, a u sportskoj dvorani odbojku.

Pored toga podignuta je zelena zastava, a škola je dobila zlatni status Eko škole nakon 10 godina članstva.

Novinarska grupa

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica