ISKAZ INTERESA ZA POHAĐANJE NASTAVE PO MODELU C ZA BOSANSKI JEZIK I KULTURU

Autor: Luela Radićanin, 31. 1. 2018.

Republika Hrvatska

Istarska županija

52220  L  A  B  I  N -  Zelenice  4

tel.: 052 855-488; ravnatelj:  854-328

fax: 052 854-328

e.mail : ured@os-mvlacica-labin.skole.hr

ISKAZ INTERESA ZA POHAĐANJE NASTAVE PO MODELU C ZA  BOSANSKI JEZIK I KULTURU

Poštovani roditelji,

na osnovu prava koja proizlaze iz Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina Republike Hrvatske  i Zakona o odgoju i obrazovanju na jeziku i pismu nacionalnih manjina, Vijeće bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba u rujnu 2017.godine je dobilo od Ministarstva znanosti i obrazovanja odobrenje za organiziranje nastave bosanskog jezika i kulture po modelu C obrazovanja učenika pripadnika bošnjačke nacionalne manjine u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

Sukladno državnom pedagoškom standardu odgoja i obrazovanja nastava prema  modelu C odgoja i obrazovanja na jeziku i pismu nacionalnih manjina, uz redovni program na hrvatskom jeziku, nastava bosanskog jezika izvodila bi se uz dodatnih 2 do 5 školskih sati namijenjenih njegovanju jezika i kulture nacionalne manjine. Preporuka Agencije za odgoj i obrazovanje je da se predmet Bosanski jezik i kultura izvodi kroz 5 (pet) nastavnih sati tjedno u zakonski dopuštenim omjerima.

Za organiziranje nastave prema već usvojenom programu potrebno je dobiti podatke o zainteresiranosti učenika za sudjelovanje u ovom programu.

Shodno tome Škola je dužna  provesti anketu roditelja/staratelja kojom će se utvrditi broj učenika koji bi pohađali navedenu nastavu.

Molimo vas da, ukoliko ste zainteresirani, da Vaše dijete pohađa slijedeće školske godine nastavu bosanskog jezika i kulture po modelu C,  ispunjeni UPITNIK po djetetu dostavite razrednici/ku do . srijede ,7.veljače 2018.

Način organizacije nastave ovisi o broju zainteresiranih učenika te će se shodno rezultatima ankete znati detaljnije informacije.

S poštovanjem,

Ravnatelj: Edi Juričić ,prof.

Priloženi dokumenti:
Bosanski_jezik-upitnik.doc (35.00 KB)