Dani kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 30. 10. 2017.

Dani kruha obilježavaju se svake godine tijekom listopada, stoga smo i u našoj školi s radošću obilježili taj dan.

Smisao tog okupljanja je zahvaliti Bogu za dar života, za sve što nam je darovao i biti ponosan na tradiciju koju baštinimo. Dani kruha su ujedno dani zahvalnosti za sve plodove zemlje. Molitvom i blagoslovom zahvalimo Bogu na uspjesima, plodovima i darovima kojima nas je podario.

Učenici nižih razreda pripremili su veseli program uz pomoć učiteljice Martine i vjeroučiteljice Tajane, a na posljetku je vlč. Blaž Bošnjaković uputio nekoliko prigodnih riječi i blagoslovio kruh.

Radost  i „mljackanje“ ispunili su hodnik.

„Zahvalnost gleda u prošlost, voli sadašnjost te otklanja strah, pohlepu, požudu i ambiciju.“ (C. S. Lewis)

„Svijet ima toliko prekrasnih planina i livada, nevjerojatnih vidika i mirnih jezera. Ima toliko zelenih šuma, cvjetnih poljana i pješčanih plaža. Ima toliko zvijezda, izlaza i zalaza sunca svakog dana. Ono što svijetu nedostaje jesu ljudi koji bi to cijenili u tome uživali.“ (Michael Josephson)

„Ako nisi zahvalan na onomu što imaš, zašto misliš da bi bio zahvalniji kad bi imao ono što nemaš?“ (Roy T. Bennett)

Tajana  Kovačić