Prvašići u OTP banci

Autor: Sanja Škopac, 1. 11. 2017.

Svjetski dan štednje obilježava se od 1924. godine kad su se u Milanu sastali predstavnici svjetskih štednih institucija kako bi pronašli izlaz iz svjetske krize koja je pogodila gospodarstvo nakon Prvog svjetskog rata. Sudionici kongresa zaključili su da je štednja prijeko potrebna za gospodarski oporavak i pokazatelj je zrelosti nekog društva. Stoga su pokrenute financijske edukacije u školama kako bi se učenici što ranije upoznali s važnošću štednje.

Povodom Svjetskog dana štednje učenici 1.a i 1.b razreda jučer su sa svojim učiteljicama posjetili su OTP banku. Voditeljica poslovnice, gospođa Sanja,  je učenicima na jednostavan i za njih razumljiv način objasnila osnovne pojmove vezane uz štednju. Učenici su bili veoma zainteresirani i postavljali zanimljiva pitanja. Za kraj su dobili prigodne poklone što ih je posebno razveselilo.

Ovim putem se zahvaljujemo djelatnicima OTP banke na gostoprimstvu, zanimljivom predavanju i dobivenim darovima.

Sanja Škopac i Marina Franković

Ispis statistike od 24. 10. 2017.

Ukupno: 19764