Dan škole obilježen i u PŠ Rabac

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 13. 4. 2017.

U srijedu  12.4.2017. kroz glazbu, radionice i zabavu obilježili smo Dan škole.

Prva dva sata protekla su u glazbenoj radionici na kojoj je nastala himna Područne škole Rabac.

Učiteljice su napisale tekst himne te je zajedno s učenicima uglazbile. Pripremili smo dvije verzije himne – "Škola sreće" koja je zamišljena kao prava svečana pjesma i "Rapčani su najbolji"  koja je navijačkog karaktera. Učenici su podijeljeni u skupine. Svaka je skupina imala svoje instrumente: udaraljke, triangle, zvečke i improvizirane bubnjeve.  S posebnim entuzijazmom svi su učenici aktivno sudjelovali u stvaranju himne svoje škole za koju i sami kažu da im mnogo znači.

Nakon glazbene radionice ukrašavali smo pisanice na način na koji se to radilo u prošlosti kada nisu postojale boje ni razni ukrasi za jaja. Jaja smo bojali prirodnim bojama dobivenim od luka, špinata, kupusa i cikle, a za ukrase su poslužili cvjetići, lišće i grančice.

Na školskom igralištu trajnim bojama smo oslikali cip – cop koji je danas imao svoju „premijeru“, a djeci će ostati na raspolaganju za ubuduće.

Kako bi na svoj dana škola u potpunosti zablistala, uredili smo i hol škole likovnim radovima na temu proljeća i Uskrsa.

Marta i Dilana