„Vidi i klikni“ – novi preventivno-edukativni program predstavljen prvašićima naše škole

Autor: Sanja Škopac, 23. 10. 2016.

HAK, u suradnji  MUP-om  i Gradom Labinom,  u petak, 21.10.2016. prezentirao je program čiji je cilj educirati šestogodišnjake i sedmogodišnjake  o prometnoj sigurnosti i pravilima poput prelaska ceste i vezanja pojasa. Realizirali su ga certificirani stručnjaci HAK-a.

Program obuhvaća niz situacija s kojima se djeca svakodnevno susreću na cesti, a u kojima je važno biti viđen i vidjeti. Pomoću ovog programa djeca stječu važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu ali i pozitivno utjecati na navike svojih roditelja i obitelji.

Učenje kroz praksu, igru i uz pomoć električnog automobila, te napuhanih didaktičkih pomagala (automobila)  bilo je više nego zabavno, a nadasve poučno. Hvalevrijedna akcija, edukacija i stručan tim učinili su ovu akciju za pet (prema ocjeni djece i njihovih učiteljica). Djeca su kroz simulacije prelaska po zebri naučila pravilan prijelaz ceste, prijelaz između parkiranih automobila, prijelaz kada nema zebri, prijelaz uz pomoć semafora, kako se vezati u vožnji i zašto, potrebu korištenja sjedalica, te koje su posljedice nevezivanja. Naučila su da su djelatnici MUP-a njihovi prijatelji na cesti i da im se mogu obratiti za pomoć.

Zahvaljujemo se na poučnoj i prilagođenoj edukaciji, te dobivenim bojankama kojima su učenici bili oduševljeni.

Razrednice: Lorena i Nagua

P.S. Kako nam je bilo zabavno i poučno pogledajte u galeriji fotografija!

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor