Proljetni praznici

Autor: Iva Sergo, 25. 3. 2024. 15:05

Poziv na upoznavanje proljetnica Hrvatske i Maksimira | MINGOR

Dragi učenici,

proljetni praznici počinju u četvrtak, 28.3. i traju do petka, 5.4.

Na nastavu se vraćate u ponedjeljak, 8.4.

Odmorite se...

Sretan Uskrs svima koji ga slave!

Radionice učenja i korištenja slobodnog vremena u 5. razredima

Autor: Iva Sergo, 26. 3. 2024. 14:22

Frequently Asked Questions About Mental Health in 2024

Naš projekt „U zdravom duhu, zdravo tijelo“ nastavili smo s tri radionice u 5. razredima kojima je naglasak na učenju i s jednom radionicom kojoj je naglasak na korištenju slobodnog vremena. Učenici su kroz razne interaktivne aktivnosti saznali kako organizirati vrijeme, mjesto i način učenja, upoznali se sa stilovima i tehnikama učenja te naposljetku pronašli svoj stil učenja. Uslijedila je radionica korištenja slobodnog vremena. U radionici su učenici mogli naučiti kako je slobodno vrijeme važno za održavanje našeg zdravlja, posebno mentalnog te su planirali malu promjenu koju mogu uvesti u svoj sadašnji dnevni raspored kako bi učinkovitije iskoristili slobodno vrijeme. Radionice učenja je provela pedagoginja Elide Živić, a radionicu korištenja slobodnog vremena ravnateljica Sanja Gregorinić Trumić.

U tijeku su radionice kojima je naglasak na emocionalnim aspektima razvoja, a provodi ih psihologinja Iva Sergo.

Opći cilj projekta „U zdravom duhu, zdravo tijelo“ jest očuvanje mentalnog i fizičkog zdravlja prevencijom razvoja psihičkih poremećaja u osnovnoškolskoj dobi povezanih s anksioznošću, depresivnošću i problemima u učenju, a kroz jačanje socijalno-emocionalno-životnih vještina, vještina opuštanja i vještina učenja učenika.

Za naše male genijalce

Autor: Tajana Kovačić, 26. 3. 2024. 12:42

Danas su našu školu posjetile i donirale računalima predstavnice HEP-a: Vanja Varda, Jelena Damjanović i Marija Žigić iz sektora za tržišnu i marketinšku strategiju, čiji je cilj unaprjeđenje društveno odgovornog poslovanja HEP-a.

Računala su osigurana u sklopu projekta „Za naše male genijalce“. To je projekt koji Hrvatska elektroprivreda d.d. organizira od 2015. godine. HEP donacijom računalne opreme, onim osnovnim školama kojima je to potrebno, želi poboljšati uvjete održavanja nastave i učenja te potaknuti razvoj kreativnog mišljenja.
Naši učenici uz pomoć učiteljica: Silvije Česnik, Adriane Batelić, Dajane Golja i Tajane Kovačić snimili su video koji možete vidjeti OVDJE te osvojili pet stolnih računala.

Veliko hvala HEP-u na vrijednoj donaciji!

Odličan uspjeh naših učenika na Županijskom natjecanju iz Geografije

Autor: Luela Radićanin, 25. 3. 2024. 07:26

U petak 22. ožujka 2024. u OŠ Poreč održano je Županijsko natjecanje iz Geografije. Naši učenici opet su pokazali zavidna znanja iz geografije te postigli odlične rezultate.

U kategoriji 5. razreda 2. mjesto je osvojio Roko Barbić, a 6. mjesto Nicol Čekada.

U kategoriji 6. razreda  Zoe Marković osvojila je 7. mjesto.

U kategoriji 7. razreda Karlo Knapić je osvojio 1. mjesto.

Svim učenicima mentor je učitelj Saša Bukvić.

Čestitike učenicima i mentoru!

Dan osoba s Down sindromom

Autor: Tajana Kovačić, 23. 3. 2024. 07:50

Na prvi dan proljeća, 21.3.ibiljezava se i dan osoba s Down sindromom. Našem Ahmedu željeli smo učiniti dan posebnijim pa smo kao podršku njemu svi obukli šarene čarape. Ahmed je naš pozitivac u razredu, uvijek nasmijan i veseo, nikad mu ništa nije teško i svakome će uputiti smiješak i zagrljaj.

Njegov mu je razred 7. a iscrtao čarape s poukama prijateljstva, a svi su se zajedno podružili igrajući se na suncu.
Podršku su pružili i ostali razredi, a posebno se obradovao svojoj razrednici u nižim razredima.
Dragi Ahmed, volimo te i ostani uvijek tako dobar i poseban!

"Nova mora moći ćeš otkriti tek kad stekneš dovoljno hrabrosti da iz vida izgubiš obalu."

nepoznat autor

Ukupno: 22045