Donacija za kvalitetniji i udobniji boravak u školi

Autor: Sanja Gregorinić, 18. 4. 2024. 09:45

Naš hol ovog proljeća dobio je ljepši ugođaj. Jedan dio hola pretvorili smo u dnevnu sobu za učenike.

Zahvaljujemo Prima namještaju na vrijednoj donaciji i pomoći u kreiranju dnevnog prostora za učenike, kako bi im boravak u školi bio što ljepši.

Učenici jako vole boraviti u dnevnoj sobi, odmoriti se, ali i zajedno se družiti i učiti.

Komentari učenika su: jako je lijepo sada, super je kauč, a još bolje vreće za sjedenje i naša škola svakim danom je sve ljepša.

Edukativna predavanja na temu vršnjačkoga nasilja

Autor: Elide Živić, 16. 4. 2024. 20:16

U ponedjeljak i utorak, 15. i 16.travnja učenici petih razreda ugostili su policijskog službenika Policijske uprave istarske, g.Roberta Pavlekovića koji je održao tematsko predavanje učenicima i njihovim roditeljima s ciljem povećanja svijesti o štetnosti vršnjačkog nasilja. Razgovarao je sa učenicima o oblicima nasilja, savjetovao ih kako se ponašati i što mogu učiniti ako se nađu u situaciji nasilja. Usmjerio ih je u poželjne oblike ponašanja. Roditelje je također upoznao sa oblicima nasilja kao i sa zakonskom regulativom. Savjetovao je roditelje kako pomoći djeci u međuvršnjačkim odnosima.

Ovim putem zahvaljujemo g.Pavlekoviću na suradnji!

Treći razredi sudjelovali na radionicama kompostiranja

Autor: Tajana Kovačić, 12. 4. 2024. 10:13

Labin bez plastike i Komunalno poduzeće 1.maj u ponedjeljak 8.4. održali su praktične radionice kompostiranja učenike 3.a i 3.b razreda OŠ Matije Vlačić Labin. Voditeljica radionica bila je Silvia Stepančić.

Cilj radionica bio je informirati djecu o pravilnom načinu kompostiranja, istaknuti važnosti kompostiranja te promovirati kompostiranje ostatka hrane i vrtnog otpada u odgojno obrazovnim ustanovama.

Kroz radionicu djeca su se upoznala s  kompostiranjem, naučila su kako pravilno slagati otpad u komposter te kako održavati kompost. Objašnjeno je koji se otpad odlaže u kompost kao i otpad koji se nikako ne smije odlagati u komposter. Učenici su potom i sami punili komposter prema objašnjenim uputama.

Voditeljica radionice je donesla i životinje koje žive i stvaraju kompost, a oni hrabriji su same gujavice držali i u ruci. Da ne bi stalo na tome, učenici su naučili i kako putem mirisa detektirati da li se kompostna hrpa dobro ili loše razgrađuje te što učiniti ako kompost poprimi neugodan miris.

Učenici su na poklon dobili i letak s uputama o kompostiranju i križaljkom za provjeru znanja.

Nadamo se da će stečeno znanje dobro i korisno upotrijebiti u skladu sa poznatim sloganom „Manje smeća, više cvijeća“!

Iva Rukavina

Dan otvorenih vrata

Autor: Iva Sergo, 9. 4. 2024. 15:19

Poštovani roditelji,

Dan otvorenih vrata održat će se u utorak, 16.4., u vremenu od 17 do 18 sati.

Dobrodošli!

Predavanje "Odrastanje u digitalnom dobu"

Autor: Iva Sergo, 9. 4. 2024. 15:17

Koncert "Svjetlo svijeta"

Autor: Tajana Kovačić, 9. 4. 2024. 14:26

Dana 6.4.2024. godine održan je koncert Svijetlo svijeta u crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Labinu. Naša škola imala je tu čast da su na koncertu nastupili i naš učenici. Uz zborove labinskog dekanata i goste nastupio je i naš kvintet kojim se ponosimo: Mia Gregorić na klaviru, Dinka Licul na violini, Ria Gobo na flauti, Dastin Oražem na harmonici i Ivor Škopac na gitari izveli su skladbu „Svete ruke“ Zlatana Plenkovića. Na samom kraju koncerta zborovi su udružili svoje snage i koncert zaključili zajedničkom izvedbom pjesme „Ti si svjetlo svijeta“ koju možete poslušati ovdje.